Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Це дієвий механізм, завдяки якому 200 дітей змогли успішно пройти заходи ресоціалізації, уникнути судимості, позбавлення волі та стигматизації.
12 жовтня у місті Києві відбулась конференція, на якій UNICEF Ukraine спільно з партнерами презентували результати реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.
Червоноградський суд також має позитивний досвід розгляду кримінальних проваджень із застосуванням даної Програми.
Представниця суду Уляна Терех презентувала на заході успішні кейси суду та побувала у ролі модератора групи, яка працювала над проблематикою розгляду у судовому засіданні справ, з участю неповнолітніх, які пройшли таку Програму.
Цей проект допомагає врятувати майбутнє дітей, які вперше підозрюються у скоєнні кримінального проступку чи нетяжкого злочину.
Команда у складі прокурорів, медіаторів, психологів та інших спеціалістів допомагає дітям примиритися із потерпілими, відшкодувати збитки та надає допомогу, аби попередити повторні правопорушення.
А завдання суду максимально сприяти цьому процесу та можливості звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності.
На конференції зібрались представники з різних сфер, які залучені в процес правосуддя для дітей: судді, прокурори, адвокати, медіатори, психологи, науковці та представники громадських організацій для обговорення досягнень та шляхів розвитку Програми на всій території України.
Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» запроваджений спільним наказом Генерального прокурора України та Міністерства юстиції України від 21.01.2019 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0087-19#Text).
Партнерами проекту є також Координаційний центр з надання правової допомоги, Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх.
Переглянути запис конференції - https://bit.ly/3v4ktIa